مهاجرانِ نیوفاندلند پس از یافتن شغل همچنان در تلاش برای اخذ تعیین صلاحیت هستند

فهرست مطالب

Colin Singer

منبع

طبق گزارشی که توسط شرکت مشاورۀ مدیریت گاس گیلروی تهیه شده است، مهاجرانِ نیوفاندلند و لابرادور معمولاً هنگام رسیدن به بندر راک در صدد اخذ تعیین صلاحیت خود برمی‌آیند.

نویسندگان این گزارش اشاره داشتند “در رابطه با جستجوی شغل و تناسب شغلی، چالش‌هایی چند وجود دارد، به عنوان مثال، دریافت خدمات مورد نیاز برای ادامه کار و داشتن اطلاعات دقیق در مورد ضرورت تعیین صلاحیت، به ویژه برای افراد دارای مدرک تحصیلات تکمیلی.”

گزارش تهیه شده برای دفتر مهاجرت و چندفرهنگیِ ناحیۀ كانادای آتلانتیك جهت نظرسنجی پیامد اسکان مهاجران به وضوح حاکی از انطباق و رضایت مهاجران از وطن جدیدشان هست.

گاس گیلروی خاطرنشان ساخت: “پاسخ دهندگان این نظرسنجی تجربۀ اسکانِ مثبتی را گزارش کرده‌اند. اکثریت عمدۀ شرکت کنندگان در برنامۀProvincial Nominee  که در نظرسنجی نیز شرکت داشته‌اند هنوز در ایالت مزبور اقامت داشته، تقریباً همه شاغل بوده و اقامت دائم دریافت کرده‌اند. ”

پاسخ دهندگان در برقراری ارتباط به زبان انگلیسی و یا فرانسوی احساس راحتی می‌کنند، درک خوبی از حقوق و قوانین کانادا دارند و در جامعه احساس امنیت و راحتی می‌کنند. اکثریت قریب به اتفاق احساس می‌کنند دسترسی به پشتیبانی و خدمات مرتبط با اقامت در کانادا آسان بوده و به طور کلی پاسخ دهندگان از تجربه و زندگی خود در کانادا راضی هستند. ”

اکثریت قریب به اتفاق مهاجران نیوفاندلند و لابرادور، در حدود ۸۵% ، گزارش کردند که دوستان خوبی در جامعه دارند و ۸۲% آنها در جامعه احساس راحتی داشته‌اند.

علاوه بر این ۷۲%  مهاجران که در نظرسنجی شرکت کرده‌اند احساس اعتماد به افراد جامعه دارند، ۷۷ % احساس آزادی در بیان فرهنگ و سنت‌های خود در کانادا را دارند و ۷۸% نیز اظهار داشته‌اند که دوستانی با فرهنگ‌های متفاوت از فرهنگ خود دارند.

اکثریت این مهاجران تازه وارد ثابت کرده‌اند چگونه به راحتی می‌توانند به خدمات مورد نیاز جهت اقامت در کانادا دسترسی پیدا کنند. همچنین ۸۴%  اظهار داشته‌اند که به مراحل درخواست کار در کانادا آگاهی کامل دارند و ۷۳% اعلام داشته‌اند که جستجوی فرصت‌های شغلی برای آنها آسان است.

با این حال نتایج حاصل از  نظرسنجی گاس گیلروی همگی مطلوب نیست.

وقتی صحبت از نحوه برخورد با مهاجران در بازار کار به میان ‌آمد، بسیاری از مهاجران تازه وارد به نیوفاندلند و لابرادور چندان علاقه‌مند نبودند. تنها ۵۴% پاسخ دهندگان نظرسنجی موافقت کردند که بیش‌تر کارفرمایان کانادایی تجربه کاری قبلی آنها را به رسمیت شناخته‌اند، ۶۶% درصد اظهار داشتند که صلاحیت آنها به تعیین کارفرمایان رسیده‌است و ۵۹% عنوان کردند که هنگام درخواست شغل با آن‌ها رفتار عادلانه‌ای شده‌است.

این نارضایتی به ویژه در میان مهاجران دارای تحصیلات بالاتر شایع بوده‌است. از این میان، تنها  ۵۷ % مهاجران با مدرک کارشناسی ارشد و دکترا اظهار داشته‌اند که کارفرمایان صلاحیت آنها را تأیید کرده‌اند، در حالی که ۸۴ % مهاجران دارای تحصیلات دبیرستان یا کمتر ادعای مشابهی کرده‌اند. تحصیلکرده‌ترین افراد نیز گروهی بودند که کمترین موافقت پیرامون برخورد عادلانه هنگام درخواست شغل یا تصور اینکه کارفرمایان تجربه کاری آن‌ها را به رسمیت شناخته‌اند را داشتند.

دسترسی آسان به آموزش کافی زبان نیز به عنوان چالشی مهم برای مهاجران بندر راک محسوب می‌شود. فقط دو سوم پاسخ دهندگان از نحوۀ دسترسی به آموزش زبان آگاه بودند و فقط ۵۹ % بیان داشتند که دسترسی به آموزش زبان آسان است. شاید عدم رضایت از دسترسی به آموزش زبان، به طور شگفت انگیزی، در بین کسانی که ۱۱ سال یا بیشتر در کانادا زندگی کرده‌اند بیشتر بود.

مراقبت از کودکان، حمل و نقل و قواعد ثبت نام کودکان در مدرسه نیز مباحثی بود که در این نظرسنجی نیازمند توجه بیشتری بود. از بین پاسخ دهندگانی که دارای فرزند بودند، فقط ۵/۶۲ % احساس ‌کردند که مراقبت از کودکان در اختیار آنها نیازهای آنها را برآورده می‌کند، ۷۵ % می‌دانستند که چگونه فرزندان خود را در مدرسه ثبت نام کنند و تقریباً در هشت نفر یک نفر در رابطه با حمل و نقل خانواده با مشکل مواجه بودند

مشاوره مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا ، با موسسه ما تماس بگیرید

مشاوره مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا ، با موسسه ما تماس بگیرید

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

مقالات مشابه

تحصیل در کانادا
blog

تحصیل در کانادا

  بررسی آخرین شرایط تحصیل در کانادا (مهاجرت تحصیلی به کانادا در سال ۲۰۲۰) در

مهاجرت به کانادا
blog

مهاجرت به کانادا

تا به حال از بسیاری شنیده و یا خودتان دیده‏اید که برخی از افراد برای